• Головна
  • До Дня спротиву окупації Криму в Анкарі відбулася дискусійна панель
00:22, 28 лютого

До Дня спротиву окупації Криму в Анкарі відбулася дискусійна панель

У столиці Туреччини провили дискусійну панель, присвячену Дню спротиву окупації Криму, учасники якої нагадали про злочини РФ на півострові.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час заходу йшлося про те, що Росія надалі порушує права людини в Криму, проводить арешт, тортури, виносить неправомірні вироки, змушує людей залишати свою батьківщину. 11 років спільної боротьби довели, що окупантам не вдалося і не вдасться зламати волю кримських татар і українців, перешкодити їхньому прагненню жити у вільній демократичній і правовій державі.

«Злочин вторгнення Росії в суверенну державу – Україну – та окупація частини нашої території є загальновизнаним прикладом порушення всіх норм міжнародного права. Це спричинило колосальні страждання всім громадянам нашої держави… І зараз Кремль продовжує порушувати права людини в Криму, проводить арешт, тортури, виносить неправомірні вироки, змушує людей залишати свою батьківщину», – сказав тимчасовий повірений у справах України в Туреччині Олексій Чернишев. 

Дипломат наголосив на тому, що під особливим ударом з боку Кремля опинився кримськотатарський народ, процес вільного національного відродження якого в Україні був зупинений окупантами.

«11 років спільної боротьби довели, що окупантам не вдалося та ніколи не вдасться зламати волю кримських татар і українців та перешкодити їхньому прагненню жити у вільній демократичній і правовій державі! Україна пам’ятає всіх, хто зазнав репресій та втратив свободу. Ми боремося за їх визволення… Спільними зусиллями ми подолаємо агресію та окупацію», – наголосив дипломат.

Захід відбувся за організації Української спілки в Анкарі, Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар та Посольства України в Туреччині.

«Ця війна Росії проти України розпочалася фактично 11 років тому, 27 лютого 2014 року, коли терористична Росія руками своїх озброєних бандитів захопила парламент АР Крим. Став історичним славетний опір кримських татар перед парламентом 26 лютого 2014 року, за день до цього рейду. Також кримські татари провели мітинг на честь свого історичного лідера Нумана Челебіджихана 23 лютого 2014 року», – нагадав події 11-річної давнини голова Фонду «Крим» Тунджер Калкай.

Він наголосив, що саме цей опір, який досяг свого піка 26 лютого 2014 року, згодом був визначений українським парламентом як День спротиву окупації Криму.

Голова Української спілки в Анкарі Ірина Амбаркютюкоглу наголосила на спільній боротьбі та єдності в ній українського та кримськотатарського народів, як у протидії російській агресії, так і для захисту національної та культурної ідентичності.

У дискусії, присвяченій 11-й річниці спротиву окупації Криму, взяли участь професорка Близькосхідного технічного університету  Айшегюль Айдингюн, депутатка Меджлісу кримськотатарського народу та голова Міжнародної спілки жінок ім. Шефіки Гаспринської Гаяна Юксель, викладачка Карабюкського університету Юлія Білецька  та генеральна секретарка Фонду Emel Kırım Vakfı Мелек Максудоглу й інші.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 26 лютого відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Це пам'ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України і проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму у 2014 році. 

Інформує ukrinform.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...