• Головна
  • Єдиний державний реєстр домашніх тварин запускають в Україні
01:14, Вчора

Єдиний державний реєстр домашніх тварин запускають в Україні

25 листопада Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації запускає Єдиний державний реєстр домашніх тварин — проєкт, покликаний допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб, гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським, а також формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців. Про це повідомляється на сайті Держпродспоживслужби.

Впровадження Реєстру відбудеться у два етапи: перший — авторизація державних та приватних ветеринарних закладів, другий етап — безпосередньо кампанія з реєстрації домашніх тварин, яку заплановано на початок 2025 року. 

Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це державний реєстр на платформі «Дія.Engine», де зберігатимуться дані про котів, собак і тхорів: кличка та опис тварини, інформація про вакцинацію та біостерилізацію, контакти власників або утримувачів та інші суттєві для здоров’я тварини дані.

Зазначається, що завдяки цьому реєстру Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть актуальні дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації. 

«Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це підвищення безпеки та формування відповідального ставлення до утримання тварин в Україні. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ. Перевагами Реєстру для власників тварин після запуску другого етапу Реєстру, запланованого на початок 2025 року, стануть безпроблемне відновлення з Реєстру втрачених документів і даних про зареєстровану тварину, полегшений пошук зареєстрованих тварин, які загубились, а у наступному році, після появи ветеринарного паспорта в “Дії”, спрощення подорожей з тваринами по Україні», — повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства Денис Башлик. 

У рамках першого етапу для державних та приватних ветеринарних лікарів уже створено Портал. Після авторизації державних і приватних ветеринарних закладів у Єдиному реєстрі домашніх тварин ветзаклади зможуть розпочати реєстрацію домашніх тварин разом з офіційним стартом другого етапу запуску Реєстру — кампанії з реєстрації тварин, про яку буде оголошено додатково. 

У повідомленні також наголошується, що запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин — це важливий крок у гармонізації законодавства України з європейськими вимогами щодо добробуту тварин. 

«Функціонування Єдиного державного реєстру домашніх тварин сприятиме підвищенню рівня відповідального утримання тварин в Україні. Хоча реєстрація буде добровільною, після старту кампанії з реєстрації тварин ми заохочуватимемо власників скористатися можливістю внести своїх улюбленців до Реєстру та за потреби провести ідентифікацію. Це не тільки підвищує шанси на повернення загублених тварин додому, але й допомагає державі краще розуміти епізоотичну ситуацію та планувати профілактичні заходи. У майбутньому ми плануємо інтегрувати український реєстр з міжнародними базами даних, що зробить процес ідентифікації ще ефективнішим», — підкреслив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук. 

Розробка Реєстру реалізована завдяки фінансовій підтримці донорів, а його впровадження здійснюється за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev.

Ознайомитися з повною інформацією про Реєстр, процесом авторизації ветеринарних закладів і процесом реєстрації домашніх тварин можна на офіційному сайті vet.pet.gov.ua. 

Нагадаємо, постанову щодо запуску в Україні Єдиного державного реєстру домашніх тварин, який міститиме дані про кількість тварин в країні, наявність вакцинації, відомості з ветеринарного паспорта та інформацію про власника чи утримувача, уряд ухвалив 3 листопада 2023 року.

Інформує ms.detector.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...