09:11, 6 липня 2022 р.
Надійне джерело
Для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл
Сьогоднішня публікація офіційного роз’яснення Генерального штабу ЗСУ у Facebook з приводу обмеження переміщення військовозобов’язаних Україною — заборона на виїзд за межі місця проживання без спеціального дозволу ТЦК — здійняла чимало галасу.
Здавалося б уточнення радниці головнокомандувача ЗСУ та коментар самого Валерія Залужного не залишають сумнівів, що ніяких дозволів не потрібно. Але зараз з’явилося чергове роз’яснення, з якого випливає, що для виїзду за межі області військовозобов’язані мають отримати дозвіл у ТЦК та СП.
Оновлено [21:43]: Зеленський прокоментував обмеження для військовозобов’язаних на виїзд з місця проживання та пообіцяв розібратися.
Президент України Володимир Зеленський втрутився у ситуацію та прокоментував обмеження для військовозобов’язаних на виїзд з місця проживання у вечірньому зверненні 5 липня.
«Я обіцяю народу розібратися з цим і прошу Генштаб більше без мене не приймати таких рішень».
— заявив Зеленський
Він доручив Головнокомандувачу, Міністру оборони та начальнику Генштабу доповісти про рішення щодо дозволів військовозобов’язаним виїжджати за межі області.
Апдейт щодо ситуації з пересуванням військовозобов’язаних Україною
Те, що для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у ТЦК та СП, підтвердив представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Хлись в етері національного телемарафону, відповідаючи на запитання журналістів.
«Якщо в межах області — не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області — теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл»,
цитує слова офіцера відділ комунікації Генштабу ЗСУ у FB.
Олександр Хлись нагадав, що відповідні норми законодавства України діють давно та у зв’язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов’язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.
Військовий облік у «Дії»
Також полковник Олександр Хлись проінформував про використання застосунку «Дія» для військового обліку у майбутньому. Окремо це підтвердили в Міноборони — наразі міністерство розглядає можливість цифровізації окремих етапів та елементів взяття на військовий облік, повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник.
«У нас є загальна політика держави — це «країна у смартфоні». І, безумовно, в тому числі, таке питання як облік військовозобов’язаних надалі також може бути принаймні на перших кроках частково переведено в цифровий режим з використанням «Дії», — сказав Мотузяник.
Раніше у Мінцифрі запевнили, що військові повістки через «Дію» ніхто вручати не буде, але припустили, що в майбутньому в застосунку може з’явитись військовий квиток. Насправді це вже давно не новина, а лише підтвердження намірів — ще наприкінці 2021 року підіймалося питання створення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (Military ID) та реалізація набору відповідних послуг на порталі «Дія».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:04
20 листопада
15:21
20 листопада
live comments feed...