12:12, 2 грудня 2021 р.
В Україні з 10 грудня заборонять безкоштовні пластикові пакети в магазинах
В Україні з 10 грудня поточного року починає діяти перший етап обмежень, передбачений в законі №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Головна мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів, які потім опиняться на звалищі, а отже у довкіллі, нагадали в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.
Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім, біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду.
До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції, а саме — штрафи від 1700 до 3400 грн за перше, та 3400-8500 грн за повторне порушення.
«Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це у першу чергу, про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом», — відзначив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.
Також Руслан Стрілець нагадав, що насправді не існує безкоштовних пакетів. Ціна за пакети, які нібито, можна взяти безкоштовно, закладається у вартість середнього чеку — тож берете ви пакети в магазині чи ні, ви все одно за них сплачуєте.
«Для себе я порахував, що використання екоторбинки це дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Давайте не забувати також про те, що альтернатива такому пластику, це не тільки екоторбинка, але й біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю. Це також альтернатива, яка дозволить лайтово відмовитися від звички купувати шкідливі пластикові пакети», — розповів Руслан Стрілець.
В.о. Міністра також поінформував, що наступним кроком для України має стати обмеження обігу пластикової продукції одноразового використання. Цей передбачає заборону виробництва, ввезення на територію України та введення в обіг одноразових пластикових виробів, для яких вже є альтернативи (посуд, столове наряддя, соломинки тощо).
Нагадаємо, що 1 червня 2021 року Верховна Рада України проголосувала у другому читанні та в цілому закон про «заборону пластикових пакетів» (№2051-1), який має на меті покращити екологічну ситуацію і наблизити Україну до європейських стандартів. Вже 7 червня під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія» закон підписав президент України Володимир Зеленський.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:56
22 листопада
11:39
22 листопада
10:41
22 листопада
04:26
22 листопада
19:04
20 листопада
15:21
20 листопада
live comments feed...