15:01, 15 листопада 2021 р.
У трьох містах України викрили виявили великі мережі COVID-аферистів
У Києві понад пів року діяли три центри із виготовлення підроблених медичних документів про вакцинацію проти COVID-19 та довідок про результати ПЛР-тестів, вказали у СБУ.
За повідомленням, пережу організував громадянин однієї з європейських країн. До роботи в ній він залучив: власників українських туристичних агентств, які знаходили "клієнтів"; лікарів, які заносили недостовірні дані про вакцинацію до медичних баз даних; українців, які виготовляли підроблені документи.
Окрім внутрішніх та міжнародних сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19, зловмисники виготовляли підроблені COVID-документи, які нібито видали державні органи та медичні установи інших держав.
"Клієнтська база" зловмисників нараховувала 6 тис. осіб. Це були жителі майже всіх регіонів України, зокрема тимчасово окупованих територій, а також громадяни РФ та інших держав.
Довідки про негативний ПЛР-тест коштували в середньому 700-800 грн. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — 3 тис. грн, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення — 10 тис. грн, додали у СБУ.
За попередніми підрахунками, на схемі зловмисники заробили майже 10 млн грн.
Іноземця, організатора схеми, затримано. Йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Його спільникам також готують підозри.
На Львівщині викрили міжнародну групу осіб на масштабних махінаціях із даними про вакцинацію проти COVID-19.
Правоохоронці встановили, що один із організаторів оборудки координував дії зловмисників, перебуваючи на території однієї із сусідніх європейських країн.
За даними слідства, жителі Львова та області підробляли документи про вакцинацію протягом чотирьох місяців. Вони залучили медпрацівників, які вносили персональні дані "клієнтів" в електронну систему охорони здоров’я eHealth.
Вартість підробленого міжнародного COVID-сертифікату становила 250 євро, внутрішнього — 1800-2000 грн. Щодня виготовляли по 10-15 підробок і "заробляли" на цьому понад пів мільйона грн щомісяця, відзначили у спецслужбі.
Організатору та двом його спільникам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів за ч. 3 ст. 190, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України.
COVID-махінації на Рівненщині, за матеріалами слідства, організували двоє жителів міста Дубно, які не мали жодного стосунку до медицини. Зловмисники виготовляли підроблені документи з використанням справжніх реквізитів ліцензованих лікарів та медичних закладів України, вказали у СБУ.
"Клієнтів" шукали через спеціально створені групи в одній із соцмереж, а готові документи надсилали замовникам поштою у всі регіони України.
Вартість підробки коливалася від 3 до 4 тис. грн, залежно від терміновості її виготовлення. Гроші "замовники" переказували на банківські картки зловмисників.
У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 358 (підроблення, збут чи використання документів, печаток, штампів та бланків) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для виявлення всіх причетних до схеми осіб.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:56
22 листопада
11:39
22 листопада
10:41
22 листопада
04:26
22 листопада
19:04
20 листопада
15:21
20 листопада
live comments feed...