19:36, 2 жовтня 2021 р.
П’ять питань про субсидії. Кого позбавляють виплат і як компенсують зростання тарифів
Середній розмір соціальної допомоги одержувачам субсидій становитиме 2 тис. грн. Але отримають гроші не всі — майже 200 тис. претендентів на пільги не пройшли перевірку перед опалювальним сезоном
Гроші на оплату субсидій закінчуються. Виділених на цей рік 35,2 млрд грн виявилося недостатньо, необхідні ще 12,1 млрд грн для виплати соцдопомоги до кінця цього року і в січні. Відповідні норми прописані в законопроєкті, який зареєстрований у стінах парламенту.
Субсидію в минулому опалювальному сезоні отримували близько 3 млн домогосподарств, тобто кожне п’яте в Україні. За два тижні до подачі тепла допомогу оформили вже близько 2,5 млн осіб. Середній розмір субсидії в цьому опалювальному сезоні складе 2 тис. грн. «Щомісяця документи на оформлення подає близько 70 тис. осіб»,—- каже міністерка соцполітики Марина Лазебна. І додає, що близько 200 тис. не пройшли перевірку й не отримають виплати.
“Люди питають, що буде, якщо зростатимуть тарифи, куди бігти, які довідки потрібні, щоб збільшити розмір субсидій. Я хочу відразу відповісти: не треба нікуди бігти і не треба ніякі довідки приносити. Якщо зростатимуть тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії для отримувачів буде переглянутий автоматично. Якщо ж людина не отримувала субсидію, але в результаті зростання тарифів їй знадобилася така допомога, то вона може звернутися за нею в будь-який час. І такій людині субсидію призначать одразу в місяць звернення”, - зазначила Лазебна.
Окрім того, міністр повідомила, що відповідною постановою передбачена норма, в якій зазначається, що “в тому місяці, де відбувається зростання тарифів, то з того місяця і перераховується субсидія”.
“Якщо людина, наприклад, прийшла в грудні, а тарифи підвищилися в жовтні, то їй із жовтня буде перерахована ця субсидія. Буде нарахована ця субсидія. Зростання тарифів і їх вплив на субсидії — все передбачено”, - розповіла Лазебна.
Також міністр соцполітики нагадала, що для мешканців регіонів, які потраплять до червоного рівня епіднебезпеки, будуть збільшені на 50% норми споживання основних комунальних послуг при розрахунку субсидій.
“Це знову ж таки відбудеться автоматично. Такі підвищені норми споживання наш уряд запровадив ще навесні 2020 року. Ми розуміли, що при обмеженнях червоної зони люди вимушено знаходяться вдома, працюють здому, діти вчаться дистанційно, отже, родини споживають більше води, газу та електрики. Тому така урядова норма передбачена в постанові і вона діятиме, якщо регіон включений до червоної зони”, - зауважила Лазебна.
При цьому, за її словами, механізм субсидій в Україні працюватиме за будь-якого опалювального сезону і всі, хто потребує допомоги на опалювання житлово-комунальних послуг, її отримає.
“Механізм субсидії буде стабільно працювати за будь-якого перебігу опалювального сезону. Як би не змінювалися тарифи, ті, хто насправді потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, обов’язково отримають підтримку від держави”, - заявила Лазебна.
Вона поінформувала, що у бюджеті на поточний рік на виплату субсидій закладено 35,2 млрд грн.
Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня Кабінет Міністрів подовжив дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів, які з початку опалювального сезону опиняться в червоній зоні епіднебезпеки у разі нової хвилі розповсюдження коронавірусної хвороби.
Згідно з постановою, при розрахунку субсидії збільшено на 50% соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:56
22 листопада
11:39
22 листопада
10:41
22 листопада
04:26
22 листопада
19:04
20 листопада
15:21
20 листопада
live comments feed...