12:20, 27 серпня 2021 р.
Легалізація криптовалют в Україні
На відміну від електронної валюти, біткоїн, ефіріум та решта – це віртуальні валюти, які не мають фізичного виразу.Коїн є зашифрованою інформацією, яку неможливо скопіювати. Сьогодні в світі налічується близько 9000 криптовалют, найпопулярніші – Bitcoin та Ethereum. Донедавна правовий статус криптовалюти визначався виключно як «майно», але 2 грудня минулого року Верховна Рада у першому читанні прийняла Закон України «Про віртуальні активи», який було покликано легалізувати криптовалютний ринок в Україні.
Цьому передувала ціла низка експериментальних законопроектів, серед яких:
Проект Закону про обіг криптовалюти в Україні (№7183 від 06.10.2017); Проект Закону про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні (№7183-1 від 10.10.2017); Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами від 15.11.2019 за номером 2461; Проект Закону №4004 від 01.09.2020 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та використання електронних доказів.
Пояснювальна записка визначала мету закону як надання учасникам віртуальних активів можливості користуватися банківськими послугами, виплачувати податки з отриманих доходів та отримувати юридичний захист в суді, коли їхні права порушуються. Також на меті в законотворців було забезпечити захист українських інвесторів під час інвестування на ринку виртуальних активів.
Саме цим документом визначається взагалі поняття та правовий статус віртуального актива. Відповідно до закону віртуальним активом визнається особливий вид майна, який є цінністю в електронній формі, існує в системі обігу віртуальних активів, та може знаходитись у цивільному обігу. Віртуальні активи можуть бути забезпеченими і незабезпеченими. Залежить цей критерій від посвідчення ним майнового або немайнового права, наприклад, права вимоги на якісь інші об'єкти цивільних прав. Що важливо – забезпечення віртуального активу не тотожне забезпеченню віртуального зобов'язання. Незабезпечений віртуальний актив взагалі не посвідчує жодного майнового чи немайнового права. Також даний акт визначає деякі питання права власності та укладання угод із використанням активів такого типу в Україні.
Відповідно до усього вищевикладеного можна упевнено сказати, що Закон України «Про віртуальні активи» дійсно важливий для вирішення проблеми визначення місця криптовалютних активів у системі цифрової економіки. Внаслідок його функціонування компанії зможуть реєструвати власний криптовалютний бізнес на наших теренах, а українські спецалісти зможуть реалізовувати проекти в українській юрисдикції. Також даний закон буде сприяти усуненню певних ризиків, які стосуються роботи міжнародних блокчейн-компаній, а також залученню інвестицій з інших країн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:56
22 листопада
11:39
22 листопада
live comments feed...