Електричні підлоги з підігрівом - це вид опалювального обладнання, яке з кожним роком набирає все більшої популярності. Вони роблять перебування людини в будинку максимально комфортним у холодну пору року. Для монтажу такого пристрою проводяться професійні електромонтажні роботи, які мають виконувати спеціалісти.
Суть теплої підлоги у тому, щоб підігріти фінішне покриття внизу. Здійснюється це за допомогою нагрівального контуру, який монтується між облицюванням та основою підлоги.
Різновиди електричної теплої підлоги
Сучасні системи опалення стоять на порядок вище тих, які вже багато років пропонуються на ринку, але це зовсім не означає, що вони кращі. Не варто купувати найдорожчу теплу підлогу - така дія не завжди виправдана.
При виборі необхідно враховувати деякі нюанси, інакше може статися так, що дороге обладнання буде несумісне за будь-якими критеріями з матеріалом фінішної обробки.
Якщо говорити про різновиди електричної теплої підлоги, то можна виділити такі:
- кабельні;
- кабельні мати;
- інфрачервоні плівкові;
- карбонові стрижневі мати.
Кабельні підлоги. Нагрівальний контур в такій підлозі виготовляється з електричного кабелю. Їх можна розділити за архітектурою - дво- чи одножильний, або по регуляції нагріву - саморегульований або резистивний.
Резистивний кабель є нагрівальним елементом на кшталт струмопровідної жили в оболонці. Опір такого кабелю має однаковий параметр у всій довжині. Йому потрібна тепловіддача, якщо її не буде в якомусь місці, воно пошкодиться. За вартістю від досить доступний, а якщо укладання виконає фахівець, то прослужить багато років.
Саморегульований кабель можна різати на шматки, перехрещувати, розташовувати на поверхні, при цьому не враховувати те, в яких місцях будуть предмети інтер'єру. Якщо говорити про його недоліки, то в нього він один - висока ціна.
Кабельні мати є удосконаленим нагрівальним елементом для підлоги. Це, по суті, смуга поліестерної сітки із шириною не більше пів метра. На ній фіксується резистивний кабель, зазвичай двожильний.
На тильній стороні може бути клейове покриття. Для того, щоб було максимально зручно монтувати таку теплу електричну підлогу, виробляють їх у рулонах.
Тепла електрична підлога з матів монтується на теплоізоляцію під шар ламінату або стяжку під плитку. Кабельні мати мають переваги перед дво- та одножильними резистивними нагрівачами.
Інфрачервона тепла плівкова підлога - це смуга шириною від пів метра до одного метра, вона гнучка, складається з декількох шарів плівки. Між цими шарами розташовується тонкий нагрівальний елемент. Товщина такої підлоги не перевищує 0,3 мм, довжина може досягати 50 м.
Якщо говорити про переваги теплої плівкової інфрачервоної підлоги, то можна виділити такі:
- проста установка - не потрібна стяжка;
- можна використовувати під різними фінішними покриттями;
- підлога споживає менше енергії, ніж кабельні системи;
- висота майже не збільшується внаслідок мінімальної товщини плівки;
- можна демонтувати та перенести підлогу в інше місце.
Але пам'ятайте про те, що для встановлення такого різновиду підлоги потрібно мати ідеально рівне покриття для підлоги.
Карбонові стрижневі мати — це 2 струмопровідні дроти, між якими закріплюються стрижні з карбону з міддю та сріблом. У таку систему встановлюється спеціальний терморегулятор.
У великих кімнатах рекомендують встановлювати теплу підлогу, виготовлену з одножильного кабелю резистивного. Для невеликих приміщень підходить кабельний мат. Враховуйте той факт, що у ванній підвищена вологість, відповідно, на підлогу кладуть плитку, а не ламінат.
Фахівці компанії "Ремонт оселі" допоможуть у виборі електричної теплої підлоги та змонтують систему опалення у квартирі чи приватному будинку.