Не лише люди небайдужі до алкоголю. Екологи з Ексетерського університету (Велика Британія) зосередилися на харчових звичках тварин, які живуть в дикій природі, та виявили, що багато хто з них не відчуває огиди до етанолу.
Навіть навпаки. Проаналізувавши результати рандомізованих експериментів з вивчення харчових переваг тварин, команда виявила, що вони з більшою ймовірністю вибирали варіант їжі, що містить вищі рівні етанолу.
До цього часу було задокументовано доволі скромну кількість випадків вживання дикими тваринами ферментованих фруктів та нектару. Однак, на думку університетської команди, це пояснюється просто відсутністю досліджень, розповіло видання Daily Mail.
Про що розповіли вчені?
Раніше науковці зрідка повідомляли про дивну поведінку тварин після вживання їжі, що містить етанол. Зокрема, про нещасні випадки з представниками деяких видів, що з’їли ягоди, які забродили. Однак ці повідомлення часто ігнорувалися як неприродні, випадкові чи необґрунтовані.
Але тепер британська команда стверджує, що етанол – основний інгредієнт алкоголю – зустрічається майже в кожній екосистемі. А тварини та птахи із задоволенням харчуються фруктами та нектаром, що містять етанол.
Зазвичай ферментовані плоди містять до двох відсотків алкоголю. Однак дослідники виявили, що деякі з них (наприклад, перезрілі плоди одного з видів пальм, що росте в Панамі) містять понад 10 відсотків.
Під час дослідження екологи підтвердили, що примати входять до численних груп тварин, які навмисно вживають етанол, щоб отримати кайф, як люди.