У 2021 році домогосподарства в Україні встановили сонячні електростанції загальною потужністю 426 МВт, що майже в два рази більше, ніж у попередньому (259 МВт).
Про такий стабільний попит населення на СЕС свідчать результати щоквартального моніторингу, що проводить Держенергоефективності на основі даних постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу, передає saee.gov.ua.
У 2021 році майже 15 тис. українських родин встановили сонячні станції. У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених родинами СЕС увійшла Дніпропетровська з 6466 домогосподарствами, які встановили СЕС загальною потужністю 183 МВт, Закарпатська з 3744 домогосподарствами, які встановили СЕС загальною потужністю 109 МВт, і Тернопільська з 3447 домогосподарствами, які встановили СЕС загальною потужністю 98 МВт.
Загалом на кінець 2021 року в Україні нараховується близько 45 тисяч домогосподарств, які використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію. Загальна потужність таких СЕС перевищила 1,2 ГВт.
За розрахунками Держенергоефективності, домогосподарства із встановленими сонячними станціями загальною потужністю 1205 МВт у середньому за рік можуть виробляти близько 1400 млн кВт*год електричної енергії. Для порівняння цього достатньо, щоб забезпечити близько 460 тис. домогосподарств «чистою» електроенергією.
Фактично, домогосподарства із СЕС сприяють розвитку малої енергогенерації та розвитку такого напряму, як «прос’юмери». Це відповідає вимогам 4-му енергетичному пакету ЄС.
Використання сонячних панелей дає змогу домогосподарствам забезпечувати свої потреби в електроенергії і ставати більш енергоефективними, а також заощаджувати витрати на електричну енергію.