Сьогоднішні перемовини між Путіним та Байденом відбудуться у знаковий для світової історії день.
Рівно 80 років тому, японська армії атакувала Перл-Харбор, саме після цього США і втрутилися у Другу Світову війну. Ці події, які далекі від нас не тільки географічно, але й в часовому вимірі, насправді показують цікаві паралелі с сьогоднішньою ситуацією у світі, яку багато хто іменує передвоєнною.
Як і тоді, сьогодні головний ворог американців знаходиться на Далекому Сході. Якщо 80 років тому, це була Японія, то сьогодні це Китай, який був союзником США під час Другої світової, але в офіційних документах і програмах Пентагона, Китай є основною загрозою національної безпеки. Китай по багатьох економічним показникам вже має лідерські позиції у світі й навіть почав доганяти США та Росію у військовій сфері. Саме тому рухи США, у тому числі по Україні та Росії пов'язані із протидією "китайській загрозі". При чому основною загрозою - є різкий зріст економічного, військового, наукового потенціалу.
Але Китай - не Японія. 80 років тому, японці напали на американські бази за те, що проти них були введені жорсткі санкції, включаючи ембарго на метал, нафту та нафтопродукти. Це могло покласти Японію на лопатки - без єдиного пострілу, бо своїх запасів вистачило б на рік. Тому японці і атакували американський і британський флот, щоб завоювати східну Азію з родовищами нафти та газу. А тепер, чому це схоже із сьогоднішньою ситуацією. Китай дуже залежний від імпорту сировини і у разі військового конфлікту біля Тайваню - американський флот може повністю перекрити шлях в КНР по морю. Але ключова різниця між тими подіями, що перемогти японців, допоміг СРСР. А зараз між Росією та Китаєм дуже дружні відносини, завдяки яким росіяни зможуть по суші доставити усі необхідні постачання. Саме тому США важливо посварити між собою Росію та Китай, щоб піднебесна стала більш оголеною перед штатами.
Але зараз цей фінт не виходить. Політика санкцій щодо Москви не діє, тому йде пошук нових можливостей, у тому числі через поступи та компроміси. Саме тому кожного дня ми чуємо різні новини, щодо нас від західних друзів. Але для розв'язання цього питання сьогодні, безумовно, буде підійматися тема України. Вже найближчим часом ми це зможемо побачити та проаналізувати, або будуть зміни у внутрішньому житті України або ситуація буде накалятися з кожним днем.
Розмова Путіна та Байдена
12:32, 7 грудня 2021 р.
Політика