У наступному році держоргани запланували провести понад 29,9 тис. перевірок підприємств найрізноманітнішої сфери діяльності, що на 25 тис. більше (або в шість разів), ніж було заплановано на 2021-й, випливає з даних Інспекційного порталу, повідомляє UBR.
Примітно, що з самого початку план перевірок на 2021 рік справді передбачав 4,9 тис. перевірок. Але через деякий час чиновники його змінили, додавши ще 38,6 тис. рейдів (їх число виросло до 43,5 тис. перевірок). Тому і свіжий план, ймовірно, "роздують".
Цей річний план розписаний за указом Державної регуляторної служби. На деякі підприємства будуть приходити протягом року різні органи контролю: від Мінекології та Держагентства лісових ресурсів до Пенсійного фонду, КМДА і СБУ.
Звернемо увагу, що цей план не стосується рейдів податківців. План-графік ДПС буде опублікований до 25 грудня. Згаданий план не передбачає і перевірок Фонду соцстрахування, оскільки розклад його візитів розміщується на регіональних порталах.
Разом з тим підприємства можуть відмовитися від таких комплексних перевірок. Потрібно встигнути до 15 листопада, коли план перевірок буде остаточно затверджений (вносити в документ корективи закон забороняє). Звернутися потрібно письмово в Госрегуляторную службу.
Для відмови від перевірок буде одна підстава - наявність помилок в плані щодо підприємства: адреси, тривалості перевірки, назви суб'єкта, ЄДРПОУ або ступеня ризику. Щодо виправлення помилок треба звертатися до органів держконтролю.
Корупція на марші. Як чиновники роздмухують списки
Як зауважив глава руху SaveФОП Сергій Доротич, перше, що спадає на думку при настільки різкому збільшенні планів - бажання контролерів отримати під час рейдів неправомірну вигоду.
За його словами, логіки в такому стрімкому збільшенні контрольних заходів немає. Тим більше на тлі падіння діяльності бізнесу через кризу, коли багато підприємств закриваються. Експерт упевнений, що це - черговий тиск на тих, кого не добив карантин.
Співробітники в колективах хворіють, а це сприяє "недобровільному" порушенню закону. Наприклад, хвороба бухгалтера може викликати "втрату" документів, прострочення за звітами і т.д. Потрібно ламати графіки і шукати заміни. Питань багато, каже глава SaveФОП.